DOLAR: 3.86 TL
EURO: 4.55 TL

KURBAN BAYRAMI VE BAYRAMLAŞMA

1 yıl önce
KURBAN BAYRAMI VE BAYRAMLAŞMA için yorumlar kapalı
671 kez görüntülendi

KURBAN BAYRAMI VE BAYRAMLAŞMA

bayramlasma-2016

 

RİBAT EĞİTİM VAKFININ BAYRAM AÇIKLAMASI

15 Temmuz 2016 günü ülkemiz, tarihte eşi görülmemiş en karanlık günlerinden birini yaşamıştır. Ancak milletimizin dayanışması ve dik duruşu ile bu hain kalkışma püskürtülmüştür. Milletimiz, millet olmanın ne denli önemli olduğunu adeta dünyaya ispatlamıştır. Fransız İhtilalinden sonra haklarına sahip çıkarak mazlum milletlere örnek olmuştur. Tarihte göstermiş olduğu kahramanlığı bu kez sivil inisiyatif olarak göstermiştir.

Ancak “Kurt, bulanık havayı sever” deyimininde ifade edildiği gibi bu sıkıntılı günleri -bilerek veya bilmeyerek- fırsata dönüştürenler vardır. Şöyle ki, bütün vakıf, dernek, cemaat ve tarikatları Fetö ile aynileştirip itibarsızlaştırma çabasını göstermektedirler. Hâlbuki “Halka hizmet hakka hizmettir” Nebevi uygulaması bugün, “veren el ile alan el arasında köprü” vazifesi gören cemaat, Dernek ve vakıflarla yapılmaktadır. Önemli olan bunu dürüstçe yapmaktır. Yani dünyada yaptıklarının hesabını ahirette vereceği iman ve bilinciyle yapmaktır. Fetö’ye kızıp cemaat, Dernek  ve vakıfları yok saymak pek insaflı ve vicdanlı hareket değildir. Pireye kızılıp yorgan yakılmayacağı gibi kâfire kızıp oruç da bozulmaz. Toplumsal yapının ayakta durmasına ve sosyal patlamalara bizim vakıf ve cemaat geleneğimiz engel olmuştur. Burada yapılması gereken; vakıf, cemaat ve tarikatlar nerede Fetö’leşiyorlar, hemen onu tespit edip ondan vazgeçsinler. Aynaya baksınlar Fetö kalıntısı makyajlarını yok etsinler. Kendilerini çek etsinler. Kuran ve Sünnet formatından geçirsinler. Şeffaf olsunlar. Sızma operasyonları yapmasınlar. Kartlarını açık oynayarak liyakat ve güven esaslarıyla kadrolarda yerlerini alsınlar. Hesap verebilir bir siyaset gütsünler.

Kur’an ve Sünnet çizgisinde olan vakıf ve dernekler; tadı, kokusu ve rengi farklı fakat verdiği besin değeri aynı olan meyveler gibidir. Farklı kulvarlar da, Allah rızasına erebilmek için insanların ihtiyaçlarını karşılamak gayreti içindedirler.

Bir topluluğa duyduğunuz kin, sizi âdil davranmamaya itmesin. Adaletli olunuz; bu takvânın ta kendisidir. Allah’a isyandan sakınınız.” (Maide:8) ayeti kerimesi gereği Fetö’ye olan kin ve nefretimiz diğer vakıf, dernek, cemaat ve tarikatlara karşı bizi adaletsiz davranmaya sevk etmemelidir. Dünyadaki mazlum ve masumların umudu olan bu hizmet kurumlarının karalanmaya çalışılması hem insanî hem de vicdanî değildir. Fetö bahane edilerek ülkemizdeki sivil toplum kurumlarını zan altında bırakmaya yönelik yapılan her türlü çalışmaları kabul etmediğimizi bir daha vurgulamak isteriz.

Bu duygu ve düşüncelerle milletimizin KURBAN BAYRAMINI tebrik eder, elele, gönül birliği ile bir birimizi kucaklayarak özlenen günlere tekrar kavuşmamızı Cenab-ı Haktan niyaz ederiz.

09.09.2016

Muzaffer Büyük

Ribat Eğitim VakfıYön. Krl. Bşk.

NOT: İnsan-Der ailesi olarak Ribat Eğitim Vakfının Yapmış olduğu açıklamayı onaylar ve kamoyuna sunar.

İhsan CANİK

İnsan-der Yönetim Kurulu Başkanı

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık